O firmie

Kim jesteśmy?

Clue Engineering

Firma Clue Engineering powstała w 2012 roku jako spółka z kapitałem AXTech Norwegia. Świadczymy usługi projektowe poczynając od obliczeń wytrzymałościowych, projekt techniczny, wykonanie dokumentacji produkcyjnej po dostawę kompletnych urządzeń, głównie dla sektoru morskiego i offshore.

Clue Engineering uczestniczy w projektowaniu i dostawach urządzeń dźwigowych 
ciężkich marki AXTech, zapewniając usługi projektowe, produkcyjne i montażowe łącznie z wykonaniem testów urządzeń.


Jesteśmy grupą doświadczonych inżynierów i managerów, którzy w swojej pracy kładą nacisk na innowacyjność oraz efektywne zarządzanie projektem. Siedziba spółki mieści się w Kluczborku, w pobliżu kilku znanych producentów maszyn, urządzeń i konstrukcji stalowych.

Ugruntowane doświadczenie

Ugruntowane doświadczenie

Każdy projekt wymagał od nas indywidualnego podejścia. W połączeniu z rygorystycznymi przepisami towarzystw uznaniowych stawiał on nas przed trudnymi zadaniami. Czas, budżet i jakość to często sprzeczne kryteria. Wtedy z pomocą przychodzi doświadczenie. Unikalne metody pracy, nieszablonowe myślenie i odpowiednia dystrybucja zadań przynoszą oczekiwane efekty.

Ugruntowane doświadczenie
Wszechstronny zespół

Wszechstronny zespół

Ludzie tworzący CLUE ENGINEERING posiadają rozległe umiejętności zdobyte na przestrzeni lat obejmujące wszystkie szczeble kariery zawodowej inżyniera projektanta i nie tylko. Zajmowaliśmy się również wspomaganiem produkcji (technologia), inspekcjami (odbiory jakościowe), montażem oraz testowaniem i serwisem urządzeń.

Wszechstronny zespół
Nowoczesny sprzęt i oprogramowanie

Nowoczesny sprzęt i oprogramowanie

W swojej pracy wykorzystujemy narzędzia wiodących dostawców. Sprawny przebieg projektowania w 3D zapewnia system PDM (Product Data management) z wbudowanym „workflow” i mechanizmami kontroli wersji. Dane przechowujemy w chmurze „Citrix” z mechanizmami kontroli dostępu. Pracę zdalną na stacjach roboczych umożliwia nam oprogramowanie „ZCentral Remote Boost”  dostarczane przez Hewlett-Packard.

Nowoczesny sprzęt i oprogramowanie

Poznaj nasza ofertę

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit,
sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Projektowanie

Projektowanie

Projektujemy żurawie, wciągarki oraz inne urządzenia dźwigowe a także urządzenia transportu bliskiego z użyciem oprogramowania 3D metod numerycznych w zgodności z przepisami Eurocode, DNV-GL etc.
Symulacje komputerowe

Symulacje komputerowe

Obejmujące sprawdzenie wytrzymałości doraźnej i zmęczeniowej a także projektowanie i weryfikacja połączeń konstrukcji wraz z wymiarowaniem napędów
Wirtualne prototypy

Wirtualne prototypy

Z użyciem technologii druku 3D
Produkcja i montaż

Produkcja i montaż

Dostarczamy kompletne wyroby wraz z montażem i serwisem.